TechnasiumTechnasium
VakcollegeVakcollege
ICT

ICT in het onderwijs
ISG Arcus streeft naar een onderwijsstructuur waarbij de leerling via begeleid leren zoveel mogelijk tot zelfstandig en zelfverantwoordelijk leren worict.jpgdt gebracht. ICT moet op verschillende niveaus binnen dit proces ingezet kunnen worden. Er is aandacht voor een bewust gebruik van de informatie- en communicatietechnologie. Vanaf schooljaar 2011-2012 krijgen alle eerste klassers in het VMBO LWOO, VMBO BB/KB en TL-Havo laptoponderwijs. Meer informatie hierover kunt u terugvinden bij het VMBO.

De Elektronische Leeromgeving (ELO)
Computers en ICT zijn niet meer weg te denken uit onze samenleving. ISG Arcus speelt telkens in op ontwikkelingen op het gebied van ICT die bijdragen aan beter onderwijs. Daarom maakt de school steeds meer gebruik van een Elektronische Leeromgeving. ISG Arcus heeft hierbij gekozen voor het gebruik van de ELO in Magister. Deze ELO is heel gebruiksvriendelijk en biedt heel veel mogelijkheden. Steeds meer leerlingen uit verschillende klassen en leerjaren gebruiken met hun docenten ELO om te communiceren over leerstof en de daarbij behorende opdrachten.

Active Boards
Een groot aantal lokalen is ingericht met digitale schoolborden. Docenten van diverse vakken hebben zich inmiddels bekwaamd in het gebruik ervan. De didactische mogelijkheden en de onderwijskundige gevolgen van dit medium worden als zeer positief ervaren. Per schooljaar wordt naar mogelijkheden gezocht om deze voorziening nog verder uit te breiden.